App Inventor

App Inventor je grafický programovací jazyk na programovanie aplikácií pre mobilné telefóny a tablety so systémom Android a IOS, pričom tvorba aplikácií je do značnej miery intuitívna.

Na tejto adrese sa nachádza úvodná stránka App Inventor (ďalej AI). Vpravo hore je položka Create apps! Keď na ňu kliknete a ešte nie ste v AI zaregistrovaní, budete vyzvaní, aby ste sa prihlásili do svojho konta gmail, vyžiada sa od vás súhlas, či AI môže spolupracovať s vašim gmail kontom. Ak chcete s AI pracovať, musíte spoluprácu odsúhlasiť. Po odsúhlasení musíte potvrdiť, že ste si prečítali podmienky používania AI a že s nimi súhlasíte. Po odsúhlasení, sa zobrazí stránka s vašimi projektami.

Čo budete potrebovať?

  • mobilný telefón alebo tablet
    • nainštalovaná aplikácia MIT AI Companion
    • nainštalovaná aplikácia na čítanie QR kódov
  • prístup na internet (ak nemáte mobilné dáta, pripojím vás cez wifi)
  • možnosť prihlásiť sa do konta gmail

Aby ste nemuseli pri ladení projektu každú chvíľu projekt kompilovať a inštalovať do telefónu, v Obchod Play alebo Google Store vyhľadajte aplikáciu MIT AI Companion. Cez túto aplikáciu viete projekt ladiť, zmeny dizajnu sa vám hneď zobrazujú na telefóne. Keď sa spojenie s App Inventrom preruší, projekt z vášho telefónu zmizne.

Ak je váš projekt hotový, skompilujte ho. Po skompilovaní sa zobrazí QR kód po zosnímaní ktorého stiahnete súbor do telefónu a po jeho otvorení sa aplikácia nainštaluje. Na niektorých telefónoch sa môžu zobrazovať bezpečnostné upozornenia o potenciálnej hrozbe. V tomto prípade môžete stiahnutie súboru a inštaláciu odsúhlasiť. Vo všeobecnosti by ste nemali sťahovať aplikácie z neautorizovaných zdrojov!

print

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *