Zoom – online učebňa

Zoom je aplikácia, ktorá umožňuje spustiť videokonferenciu, v našich podmienkach online vyučovanie.

Počítač alebo notebook

Pokiaľ máte počítač, choďte na adresu https://zoom.us/, v menu vpravo hore kliknite na Resources a vyberte položku Download Zoom Client. Keď sa klient stiahne, kliknite na stiahnutý súbor a naištalujte si klienta. Keď klienta sputíte, zobrazí sa vám to čo je vpravo, môžete vytvoriť vlastnú videokonferenciu kliknutím na New Meeting,

Kliknutím na Join sa pripojíte na už niekym spustenú videokonferenciu. Zobrazí sa obrázok vpravo, zadajte ID, ktoré vám, bude oznámené alebo linku, ktorá vám môže byť poslaná e-mailom. Do druhého okienka napíšte svoje meno. Ešte môžete zvoliť, či má byť zapnutý váš mikrofón a vaša webkamera. Budeme musieť vyskúšať, či ak by mali aj žiaci zapnuté mikrofóny, či to nebude rušivé. Keď som sa zúčastnil webinára pre učiteĺov, tak mali mikrofóny zapnuté len prednášajúce. Ostatní komunikovali iba pomocou chatu. Preto je potrebné vyplniť svoje meno.

Pre učiteľov: ID učebne zistíte tak, že myšou prejdete na hlavičku klienta a ID sa vám zobrazí.

Mobil alebo tablet

Pokiaľ sa pripojíte mobilom alebo tabletom, musíte najprv nainštalovať aplikáciu ZOOM Cloud Meetings. Keď ju spustíte, znova si vyberiete Join a zadáte Meeting ID.

V komentároch pod článkom mi napíšte, že ste si aplikáciu nainštalovali a zadajte aj triedu, od pondelka 6.4, môžeme pokusne skúsiť online výuku.

print

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *